НЕБЕЗПЕЧНИЙ РОСІЙСЬКИЙ РУХ "ПВК РЕДАН"

"Редан" – це підліткова субкультура, яка з'явилася після появи аніме-серіалу, де йдеться про однойменне бандитське угруповання. Найбільшого поширення цей рух зазнав саме у росії. Наприкінці лютого цього року з'явилася інформація про систематичну організацію бійок на території держави-агресорки. Одна з них призвела до трагічних наслідків: загинули двоє підлітків. А російські спецслужби вирішили використати модель провокації в Україні.Такий російський тренд згодом заполонив і соцмережі України.

Поліціанти попередили 40 ймовірних зустрічей учасників нової субкультури "ПВК "Редан" в 17 регіонах України. Вони зазначають, що штучний розвиток субкультури "ПВК Редан" – це спроба російських пропагандистів вести чергову інформаційно-психологічну операцію та використати дітей для дестабілізації ситуації в Україні. Встановили, що в соцмережах і новостворених телеграм-каналах адміністратори поширюють інформацію та провокують молодь до масових скупчень  та фізичних протистоянь між собою, щоб навмисно втягнути дітей у протиправну діяльність.

Чимало українських підлітків, які підтримали цей рух, могли навіть не здогадуватися, який сенс він сповідує. У  закладах освіти уже проводяться виховні бесіди з підлітками, щоби допомогти їм розібратися: чому такі флешмоби небезпечні. Завдання батьків, за словами психолога, – бути уважними до вподобань та оточення своєї дитини, дуже важливо батькам бути відкритими до своєї дитини і показати, що ви можете їй допомогти.

А ще – навчити підлітка протистояти маніпуляціям у соцмережах, яких чимало в умовах інформаційної війни із державою-агресоркою.