16 днів проти насильства

Щорічно в Україні в період з листопада по грудень проводиться Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства", метою якої є привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. Протягом двох тижнів у всіх закладах освіти Тур’є-Реметівської сільської ради пройшли заходи щодо попередження та профілактики булінгу в учнівському середовищі, були розміщені скриньки довіри, в які учні мали змогу класти листівки із розповідями про свої почуття, переживання та негаразди.

Протягом акції в закладах освіти було організовано перегляд відеороликів "Розкажи дорослому, якому довіряєш" щодо попередження сексуального насильства щодо дітей у колі довіри та "Почни говорити" для дітей щодо попередження сексуальної експлуатації. Учнів старших класів ознайомлено із буклетом "Дізнайся про свої права в цифровому середовищі" з рекомендаціями Ради Європи щодо поваги, захисту та здійснення прав дитини в цифровому середовищі для дітей та молоді.

Проведено інтернет-урок у форматі веб-конференції на тему «Молодіжна правнича платформа – впевнена позиція на юридичному полі», який дав змогу розширити знання учнів  про  права і  свободи  людини,  права  дитини  тощо.

Педагогами проведено також ряд індивідуальних бесід із батьками щодо атмосфери в сім'ї, недопущення та уникнення конфліктних ситуацій у родині.

         Шкільні психологи у формі анкетування здійснюють профілактику та корекцію відхилень у поведінці неповнолітніх, виявляють учнів, схильних до будь-яких проявів жорстокості, насильства, учнів із проблемних сімей, учнів, схильних до девіантної поведінки.

         Упродовж навчального року проведено ряд індивідуальних, групових бесід, тренінгів з формування соціальних навичок у дітей на тему «Ми проти насильства».

         З вересня проводяться один раз на місяць згідно складеного плану години психолога у кожному класі. У школах оновлено стенди «Ні, насильству!» та інформаційні куточки для учнів та батьків з переліком організацій, куди можна звернутися з приводу насильства в сім'ї.

         У шкільних бібліотеках обладнано тематичні виставки матеріалів з питань запобігання насильства в дитячому середовищі та сім'ї.

З метою виховання впевненої  і  активної  позиції  молоді  на юридичному полі  класними   керівниками   проведено  виховні   уроки  та  теми:  «Знай  свої  права», «Права  та  обов’язки  дитини»,  «Булінґ   та  шляхи   його   вирішення», «Закони та правоохоронні органи» тощо.
            Матеріали про проведені заходи висвітлені та вебсайтах закладів освіти.